Powiatowy konkurs fotograficzny pn. Dom i świat – moje miejsce

Konkurs skierowany był do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu strzelińskiego. Uczestnicy wykazali się kreatywnością i różnorodnym rozumieniem tytułowego sformułowania. W pracach fotograficznych młodzieży można zobaczyć różne aktywności, pozytywne działania, które sprawiają, że dom i świat staje się bezpiecznym i przyjaznym miejscem, wolnym od przemocy i krzywdzenia. Z nagrodzonych fotografii została zaaranżowana wystawa w budynku Starostwa Powiatowego w Strzelinie.
    W konkursie I miejsce zajął Dmytro Bratash – uczeń CKZiU w Ludowie Polskim, II miejsce zajęła Kinga Miśkiewicz - uczennica CKZiU w Ludowie Polskim natomiast III miejsce zajęła Natalia Bojaś - uczennica CKZiU w Strzelinie. Wyróżnienia trafiły do: Angeliki Minkowskiej, Juliana Jakubowskiego, Miłosza Lodzińskiego, Natalii Swatek, Roksany Wirrwitz oraz Wiktorii Ruszek. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci książek, biletów do kina oraz dyplomów.

zmIMG 20240201 113721

Artykuły prasowe w temacie profilaktyki przemocy w rodzinie

W lokalnej prasie Słowo Regionu Strzelińskiego zostały zamieszczone 3 artykuły, stanowiące cykl, w prosty sposób przemawiające do rodziców, jak nie powtarzać błędnych wzorców wychowania, jakie metody wychowawcze stosować, jak dziś rozumieć swoje dzieci i dawać im wsparcie.

Ulotka profilaktyczna

W ramach projektu opracowana została ulotka profilaktyczna, która mówi o sposobach na to, aby stać się lepszym rodzicem, jak dokonywać pozytywnych wyborów rodzicielskich, co zrobić w sytuacji kryzysowej oraz gdzie udać się po pomoc na terenie powiatu strzelińskiego.

Relacja z konferencji „Dziecko, rodzina, bezpieczny dom”