Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelinie zaprasza mieszkańców Powiatu Strzelińskiego do składania wniosków w module I Obszar E o dofinansowanie pomocy w kontynuowaniu rehabilitacji w formie wentylacji domowej.

Dofinansowanie adresowane jest do osób ze stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem o niepełnosprawności (do 16 roku życia), które korzystają z koncentratora tlenu lub respiratora w ramach świadczenia udzielanego przez ośrodek domowego leczenia tlenem lub ośrodek wentylacji domowej, tj. pod opieką zespołu długoterminowej opieki domowej dla pacjentów wentylowanych mechanicznie lub pod opieką poradni/ośrodka/zespołu domowego leczenia tlenem.

Nabór wniosków w SOW będzie uruchomiony w terminie od dnia 28 października do dnia 30 listopada 2024 roku.

Wnioski będą realizowane poprzez wypłatę dodatku w wysokości 100 zł miesięcznie na pokrycie kosztów opłaty za energię elektryczną w związku z użytkowaniem koncentratora tlenu lub respiratora po pozytywnej weryfikacji formalnej wniosku i pozytywnej decyzji realizatora programu.

Dodatek może zostać przyznany, o ile wydatek został poniesiony nie wcześniej niż w dniu 1 lipca 2024 roku, a udzielone wsparcie nie wymaga rozliczenia dowodami księgowymi (dokumentami finansowymi). Okres refundacji nie może być dłuższy niż 6 miesięcy i krótszy niż 3 miesiące.

Wnioski należy składać w formie elektronicznej w systemie SOW: https://sow.pfron.org.pl

Niezbędne załączniki do wniosku to:

• zaświadczenie potwierdzające korzystanie ze świadczenia w ramach ośrodka domowego leczenia tlenem lub ośrodka wentylacji domowej, zgodnie ze wzorem określonym w SOW;
  • skan aktualnego orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego albo orzeczenia o niepełnosprawności (osoby do 16 roku życia).