W dniu 26 sierpnia 2024r. składaliśmy uroczyste podziękowania pani Markecie Wełpa, która na terenie powiatu strzelińskiego od 2007 roku prowadziła zawodową rodzinę zastępczą, a następnie Rodzinny Dom Dziecka. Pani Marketa zawsze z wielkim sercem traktowała „najmniejszych” tego świata, dając im swoją opiekę, wsparcie i zrozumienie. Starała się, żeby dzieci pozostające pod jej opieką miały dobre i szczęśliwe życie. Mądrość życiowa i otwarte serce pani Markety w połączeniu ze specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem zawodowym dały wielu dzieciom dobry, bezpieczny dom.

W spotkaniu z panią Marketą Wełpa uczestniczyła Starosta Powiatu Strzelińskiego - Pani Magdalena Krupa, Dyrektor PCPR - Pani Agnieszka Tekiela oraz koordynator rodzinnej pieczy zastępczej - Bożena Szczepańska. Podczas spotkania wręczono upominki w podziękowaniu za wieloletnią współpracę.