Informujemy, że Stowarzyszenie Św. Celestyna w Mikoszowie planuje otworzyć całodobowe Centrum Zdrowia Psychicznego, którego celem jest poprawa opieki  nad osobami z zaburzeniami psychicznymi i ich bliskimi, a także odejście od opieki azylowej w zamkniętych szpitalach psychiatrycznych na rzecz opieki środowiskowej, domowej i przybliżenia opieki do miejsca zamieszkania osoby wymagającej wsparcia.

              W ramach Centrum powstanie punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny (PZK). Opieka nad pacjentem z zaburzeniami psychicznymi i jego bliskimi będzie indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta - leczenie przez lekarza psychiatrę, terapia psychologiczna indywidualna i grupowa, leczenie w trybie dziennym, psychoterapia, wizyty domowe pielęgniarki środowiskowej, wsparcie asystenta zdrowienia, który w pełni rozumiejąc bieżące potrzeby pacjenta, osoby w kryzysie psychicznym, służy pomocą i wsparciem pacjentowi i bliskim.

 

                    Więcej informacji:   Stowarzyszenie Św. Celestyna, Mikoszów 27, 57-100 Strzelin

                                                  tel. 71 39 58 101, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    www.celestyn.pl