Para starszych ludzi patrzy na laptopa.

Data: 23 listopada 2023 roku

Organizator: Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Webinarium jest organizowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR, we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej

Webinarium „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić”

Do kogo jest kierowane webinarium

Webinarium jest skierowane do seniorów oraz osób opiekujących się seniorami, czyli najbardziej narażonych na działania cyberprzestępców podszywających się pod pracowników Urzędu KNF oraz innych instytucji finansowych.

Cel

Celem spotkania online (webinarium) jest budowanie odporności seniorów na działania przestępców podszywających się pod pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Harmonogram czasowy

Logowanie uczestników na webinarium rozpocznie się od 9:25.

Rozpoczęcie webinarium o 10:00.

Webinarium zakończy się o 11:15.

Zgłoszenia

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR”. Potwierdzenia uczestnictwa zostaną przesłane najpóźniej 22 listopada 2023 roku. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny do dnia, w którym odbędzie się webinarium. W przypadku zgłoszeń, które wpłyną w dniu wydarzenia, potwierdzenia uczestnictwa oraz zaproszenia na spotka nie będą przesyłane na bieżąco.

W webinarium można uczestniczyć zarówno samodzielnie, jak i grupowo (za pośrednictwem domów seniora, klubów seniora, domów pomocy społecznej, bibliotek itp.). W przypadku zgłoszeń grupowych wypełniając formularz należy wskazać przybliżoną liczbę uczestników webinarium.

Nadsyłanie pytań

Istnieje możliwość nadsyłania anonimowych pytań dotyczących tematyki webinarium poprzez elektroniczny formularz, który dostępny jest pod adresem www.knf.gov.pl w dziale „CEDUR” do 17 listopada 2023 roku.

Informacje techniczne

W celu uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest stabilne łącze internetowe. W spotkaniu uczestniczyć można poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację. Szczegółowe informacje techniczne zostaną przesłane po potwierdzeniu uczestnictwa oraz wysłaniu wiadomości z zaproszeniem na spotkanie.

Materiały

Uczestnicy spotkania otrzymają prezentację.

Opłaty

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Kontakt

Pytania dotyczące organizacji webinarium należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając w temacie wiadomości tytuł i datę wydarzenia.

Webinarium „Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić”.

Prelegent:

Michał Stępiński – ekspert

Departament Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

 

PROGRAM

23 listopada 2023 roku (czwartek)

9:25 - 10:00           Logowanie uczestników

10:00 - 10:45         Chroń swoje pieniądze. Nie daj się oszukać

  • Czym zajmują się Komisja Nadzoru Finansowego i Urząd Komisji Nadzoru Finansowego
  • Czy pracownicy Urzędu KNF kontaktują się z klientami banków?
  • Jak działają przestępcy podszywający się pod Urząd Komisji nadzoru Finansowego – omówienie zidentyfikowanych przypadków
  • Jak nie dać się oszukać? – najważniejsze zasady postępowania

10:45 - 10:55      Przerwa

10:55 - 11:15       Pytania i odpowiedzi