Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelinie w dniach 18.09.2023 r., 02.10.2023 r. zorganizowało cykl szkoleń dla rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu. Podczas szkolenia omówiono następujące tematy: „ (Nie)grzeczne dzieci – co chcą nam powiedzieć? Doskonalenie umiejętności opiekuńczo – wychowawczych rodziców zastępczych” oraz „Sposoby redukowania napięć i przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu/emocjonalnemu rodzin zastępczych.” Szkolenia prowadzone były metodą wykładów, dyskusji i ćwiczeń warsztatowych, dzięki czemu każdy uczestnik szkolenia miał możliwość wypowiedzenia się i zadawania pytań na nurtujące ich pytania.

Pięć osób siedzących na krzesłach stojących na drewnianej podłodze. W tle beżowa ściana. Wszyscy spoglądają w prawą stronę.

Cztery osoby siedzą przy stołach złączonych prostopadle w literę L. Po 2 osoby na każdym skrzydle. W tle żółta ściana a przed nią flipchart. Na stołach rozłożone duże arkusze papieru. Wszyscy spoglądają w prawo, na arkusz na którym mężczyzna coś wskazuje ręką, w której trzyma długopis

Osoby siedzące na krzesłach ustawionych w półokręgu na drewnianej podłodze. W tle Duże okna z pionowymi żaluzjami, przez które wpada dużo światła.