Plakat "nie rozmawiales"             

 

            Informujemy o kampanii społecznej pt.: #Rozmawiaj#Reaguj, przygotowanej przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15.

          Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem wykorzystania seksualnego małoletnich. Kampania jest skierowana do wszystkich obywateli, w szczególności do opiekunów dzieci i młodzieży. Jej zadaniem jest zwiększenie świadomości społecznej i wskazanie odpowiednich wzorców zachowań w stosunku do dzieci, które często niewerbalnie sygnalizują, że zostały skrzywdzone.

            Odczytując zamieszczony na plakacie kod QR, można przenieść się na stronę kampanii, gdzie są umieszczone wskazówki, które mogą pomóc opiekunowi małoletniego poradzić sobie z sytuacją podejrzenia wykorzystania lub faktu wykorzystania seksualnego dziecka, tak aby mógł dać małoletniemu odpowiednie wsparcie.

             Jedno ze wskazań kampanii to: „Gdy zauważysz, że dziecko jest, m.in.: przygnębione i zlęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: rozmawiaj, słuchaj, uwierz i reaguj. #RozmawiajReaguj.”

              Jeśli dyrektorzy placówek oświatowo-wychowawczych znajdujących się na terenie powiatu strzelińskiego chcieliby, żeby odbyło się u nich spotkanie z rodzicami lub lekcja z dziećmi na temat profilaktyki wykorzystania seksualnego dzieci lub chcieliby otrzymać dodatkowe materiały edukacyjne to prosimy o kontakt e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

          Bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej  dzieciństwo możliwe jest tylko wśród odpowiedzialnych, uważnych i wrażliwych dorosłych.

 

Plakaty do pobarnia w wersji PDF:

nie_rozmawialesv2_compressed

nie_uwierzylesv2_compressed

nie_zauwazylesv2_compressed

Plakat "nie uwierzyles" 

 

 Plakat "nie zauwazyles"