Niewątpliwie jedną z najbardziej dotkliwych konsekwencji epidemii SARS CoV-2 jest pogorszenie się stanu psychicznego wielu osób, zwłaszcza tych z niepełnosprawnościami. Covidowa codzienność wiąże się z częstszym przebywaniem w domu, ograniczeniem kontaktów międzyludzkich czy utrudnionym dostępem do specjalistycznej pomocy. Bez wątpienia obecne realia wywołują szereg negatywnych emocji, takich jak lęk, stres, przygnębienie czy smutek, które destrukcyjnie wpływają na nasze samopoczucie.

Skutki aktualnej sytuacji szczególnie mocno mogą odczuwać osoby z niepełnosprawnościami oraz ich najbliżsi, dlatego Fundacja Moderna, chcąc wyjść naprzeciw ich potrzebom, zaprasza do bezpłatnego wzięcia udziału w projekcie „Wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób najbliższych w czasie epidemii SARS CoV-2”.

Celem projektu jest udzielenie profesjonalnego wsparcia psychologicznego osobom z niepełnosprawnościami oraz ich bliskim (rodzicom, dzieciom, rodzeństwu, wnukom, opiekunom itp.) z obszaru całej Polski. Każdemu uczestnikowi przysługiwać będą indywidualne konsultacje z psychologiem w wymiarze 15. godzin.

Uczestnicy projektu będą mogli wybrać formę spotkań w zależności od własnych preferencji i potrzeb. Porady psychologiczne udzielane będą zarówno w formie stacjonarnej, jak i za pomocą środków porozumiewania się na odległość/online (telefon, Skype itp.). Wszystkie spotkania stacjonarne będą się odbywać z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Do wzięcia udziału w projekcie wymagane są następujące dokumenty:

• Dla osób z niepełnosprawnością – dokument poświadczający niepełnosprawność oraz stopień bądź inny dokument równoważny; formularz zgłoszeniowy.
• Dla osoby najbliższej – dokument poświadczający niepełnosprawność osoby, z którą jest spokrewniona; formularz zgłoszeniowy.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Fundacją!

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
telefon: +48 729 835 550

Okres realizacji projektu: 01.02.2022 r. – 31.12.2022 r.

Projekt finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.