Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelinie dnia 14 czerwca 2022 roku zorganizowało piknik dla wychowanków rodzin zastępczych oraz dzieci z Ukrainy. Razem świętowaliśmy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego i Dzień Dziecka. Nasz piknik swoją obecnością uświetnili: Anna Horodyska - Starosta Strzeliński oraz Artur Gulczyński - Członek Zarządu Powiatu w Strzelinie.

Zaproszeni goście licznie przybyli na boisko CKZiU w Strzelinie przy ulicy Staszica. Piknik pomogli nam przygotować wolontariusze ze szkoły CKZiU w Strzelinie pod opieką Kamili Zaradnej i Katarzyny Zalewskiej. Dużo wsparcia udzielili nam również pracownicy Powiatowego Zarządu Dróg. Imprezę udało się zorganizować dzięki hojności sponsorów: Südzucker Polska S.A. - Zakład Produkcyjny Strzelin, Firmie Etoll, Sklepowi „Monika”, Firmie TECE, US Pharmacia, Hopofarm , Kancelarii Prawnej Łukasz Żurek, Firmie Dirks.   Wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy zorganizować tę imprezę, serdecznie dziękujemy.

Pogoda była piękna, atrakcji także było sporo. Dużym powodzeniem cieszyły się jak zwykle dmuchane zamki, animatorzy także mieli pełne ręce pracy, malowanie buzi i tatuaże to stały element pikników. Ale prawdziwą furorę zrobił pokaz psich umiejętności prezentowany przez Psie Wzgórze. Odwiedzili nas również policjanci i straż pożarna.

Był to czas zabawy, relaksu oraz okazja do rozmów i spotkań po okresie pandemii. Jako organizatorów tej imprezy bardzo cieszy nas liczny udział rodzin zastępczych z naszego powiatu, a także naszych gości z Ukrainy.

Namioty wystawowe rozstawione na trawie

Ludzie patrzący w stronę fotografującego, siedzą na ławkach pod namiotem

Dzieci i dorośli trzymają kolorowe koło

Maskotka lwa-policjanta wielkości człowieka. Obok niej stoją trzy osoby