Fundacja "Potrafię Pomóc" rusza z bezpłatnymi pakietami rehabilitacyjnymi dla osób z niepełnosprawnościami z piętnastu powiatów Dolnego Śląska. To szansa na większą samodzielność!

Integracja sensoryczna, logopedia, optometria-czyli terapia widzenia-czy zajęcia w Sali Doświadczania Świata. Ty tylko kilka z kilkunastu terapii, z jakich korzystać będą mogli mieszkańcy Dolnego Śląska w ramach bezpłatnych pakietów rehabilitacyjnych. Zajęcia zostaną dobrane indywidualnie do potrzeb konkretnego uczestnika. Będą trwały od tygodnia do dwóch , od poniedziałku do piątku, w blokach: od rana do godzin popołudniowych.

Dla uczestników terapii-osób z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności - to szansa na intensywną rehabilitację , ale też pomoc psychologiczną czy prawną. Zajęcia odbywać się będą w otwartym niedawno przez Fundację we Wrocławiu Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznym Chorób Rzadkich im. Bartłomieja Skrzyńskiego.

Działaniami objęte będą dzieci, młodzież posiadający orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub posiadający orzeczenie równoważne.

Do projektu będą kwalifikowane osoby z: schorzeniem narządu ruchu, schorzeniem narządu wzroku, schorzeniem narządu słuchu, chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnością sprzężoną, autyzmem, innymi.

Sesje terapeutyczne organizowane będą w ramach współfinansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych projektu "Interdyscyplinarna pomoc dla samodzielności". Mogą w nich uczestniczyć osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności / stopniu niepełnosprawności z powiatów: jaworskiego, legnickiego, Legnicy, milickiego, oleśnickiego, oławskiego, polkowickiego, strzelińskiego, średzkiego, świdnickiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wołowskiego, wrocławskiego i Wrocławia. Rekrutacja prowadzona będzie aż do wyczerpania miejsc. Wszystkie informacje i dokumenty rekrutacyjne znaleźć można na stronie Fundacji: