W ramach projektu opracowana została autorska gra "Rodzina w plenerze". Gra jest wydrukowana w postaci złożonej broszurki, która po rozłożeniu wewnątrz zawiera mapkę parku miejskiego w Strzelinie z ciekawymi zadaniami, które dziecko wykona w parku samodzielnie lub przy niewielkim wsparciu rodzica. Druga strona broszurki zawiera informacje, gdzie na terenie powiatu strzelińskiego rodzic może atrakcyjnie spędzić czas z dzieckiem, a także informacje, jak rozwijać i wzmacniać relacje ze swoim dzieckiem.
    Broszurki i plakaty znajdują się w wielu miejscach publicznych na terenie całego powiatu.
Po zakończeniu zadań dziecko wraz z rodzicem może zgłosić się do PCPR w Strzelinie, przy ul. Kamiennej 10 po odbiór dyplomu, a pierwsze 100 dzieci otrzyma również drobny upominek.

RODZINA W PLENERZE plakat