W warsztatach uczestniczyły pielęgniarki z publicznych i prywatnych przychodni zdrowia z terenu powiatu strzelińskiego. Uczestniczki zdobyły wiedzę na temat zjawiska przemocy w rodzinie, jak reagować, gdzie zgłaszać przypadki krzywdzenia w rodzinie. Podczas spotkań szczególną uwagę zwrócono na osoby z grup ryzyka, tj. dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne. Omówiono mapę miejsc pomocowych na terenie naszego powiatu, możliwą strategię działania w sytuacji podejrzenia przemocy domowej. Przekazane zostały materiały edukacyjne, w tym opracowane i zakupione w trakcie realizacji niniejszego projektu.
Warsztaty odbyły się w Starostwie Powiatowym w Strzelinie oraz w Centrum Rehabilitacji i Neuropsychiatrii "Celestyn". Pielęgniarki uczestniczyły także w konferencji „Dziecko, rodzina, bezpieczny dom”, organizowanej w ramach projektu.

IMG 20231214 WA0007

IMG20231214135149