W warsztatach WenDo udział wzięły seniorki w wieku 60+. Warsztaty zostały dostosowane do możliwości zdrowotnych, percepcyjnych oraz energetycznych wszystkich uczestniczek. W ciągu dwóch dni pracy uczestniczki w każdej grupie zdobyły podstawowe umiejętności samoobrony fizycznej, poszerzyły swoje umiejętności w zakresie spójnego komunikatu, wzmocnienia swoich granic osobistych, samoobrony psychicznej. Warsztaty poprowadzone zostały metodą budowania pewności siebie, asertywnej postawy i samoobrony kobiet, a więc wzmacniania kompetencji społecznych.

Uczestniczki i trenerki pracowały w bardzo dobrym i życzliwym kontakcie, trenerki dbały o bezpieczeństwo, odpowiadały na pytania i potrzeby uczestniczek.

Pierwsza grupa seniorek pracowała nad swoimi umiejętnościami samoobrony w Starostwie Powiatowym w Strzelinie, druga w Gminnym Centrum Kulturalno - Edukacyjnym w Borku Strzelińskim.

Warsztaty samoobrona plakat

Grupa Strzelin