KAPITAL_LUDZKI.jpg UE_EFS_L_kolor.jpg

„AKTYWNOŚĆ SZANSĄ NA ZMIANY”

Projekt systemowy realizowany przez POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W STRZELINIE
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013; Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej; Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

AKTYWNA INTEGRACJA

Każdy z Beneficjentów zostanie objęty co najmniej 3 instrumentami Aktywnej Integracji:

Aktywizacja społeczna:

Trening kompetencji i umiejętności życiowych w formie warsztatowej mający na celu podniesienie kompetencji życiowych i umiejętności społecznych uczestników - poprzez udział w spotkaniach warsztatowych (nauka umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz trening asertywności i umiejętności społecznych.

Aktywizacja zdrowotna:

Zajęcia psychoterapeutyczne przeprowadzone w formie warsztatów grupowych, poprawiające samopoczucie i wiarę we własne możliwości, wspomagające osobisty rozwój beneficjentów. Zajęcia mają za zadanie pomóc w przezwyciężaniu stygmatyzacji społecznej, braku pewności siebie, zbytniej zależności mentalnej od otoczenia oraz trudności w obiektywnej ocenie samego siebie. Jednym z modułów przeprowadzonych w ramach warsztatów będzie moduł pod nazwą „Edukacja seksualna osób niepełnosprawnych”.

Aktywizacja zawodowa:

Treningi pracy połączone z doradztwem zawodowym polegające na skonstruowaniu form aktywnego poszukiwania pracy i poruszania się po rynku pracy (wzmacnianie mocnych stron i niwelowanie słabszych stron w ocenie potencjalnego pracodawcy). Uświadomienie beneficjentom, że praca jest nie tylko warunkiem skutecznej rehabilitacji, ale również pozwala osiągnąć niezależność ekonomiczną, daje poczucie stabilizacji bezpieczeństwa i własnej wartości, zapobiega popadaniu w bierność i stagnację. Warsztaty z doradcą zawodowym mają za zadanie wspomóc osobisty rozwój osób niepełnosprawnych oraz ich aktywność w poszukiwaniu pracy.

Aktywizacja edukacyjna:

Kursy i szkolenia wg indywidualnych potrzeb BO, mają za zadanie podnieść kwalifikacje niezbędne Beneficjentom na rynku pracy. W doborze odpowiednich kursów będzie brana pod uwagę opinia doradcy zawodowego.

Kontakt:
Biuro Projektu PCPR