KAPITAL_LUDZKI.jpg UE_EFS_L_kolor.jpg

 

 

 „AKTYWNOŚĆ SZANSĄ NA ZMIANY”


Projekt systemowy realizowany przez POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W STRZELINIE
w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013; Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej; Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie; współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

AKTYWIZACJA EDUKACYJNA 
– KURSY I SZKOLENIA WG INDYWIDUALNYCH POTRZEB BO

W ramach Aktywizacji edukacyjnej odbyły się kursy:

  1. Kurs obsługi kasy fiskalnej, w którym wzięły udział 3 Beneficjentki naszego Projektu. Kurs zakończył się egzaminem, który potwierdził nowonabyte umiejętności Kursantek. Uzyskany certyfikat może dać szansę znalezienia pracy, dając również szansę na pozytywne zmiany w ich życiu.
  2. Kurs kelnerski – grupa Beneficjentów wyjechała do Krakowa, gdzie przez Krakowską Szkołę Restauratorów został przeprowadzony kurs kelnerski obejmujący naukę organizacji i technik obsługi kelnerskiej, ja też zasady serwowania dań, potraw i napojów.
  3. Kurs wyrobu ceramiki i rękodzieła artystycznego – w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Celestyn” w Mikoszowie odbyły się warsztaty, w których wzięła udział jedna z naszych Beneficjentek.
  4. Warsztaty emisji głosu, śpiewu i dykcji - odbyły się w Studio Piosenki Marcin Cejmer we Wrocławiu, gdzie jeden z naszych Beneficjentów pod okiem profesjonalistów ćwiczył swoje umiejętności wokalne i dykcję.
  5. Kurs obsługi komputera – podstawowe informacje związane z obsługą komputera i posługiwaniem się podstawowymi programami komputerowymi przyswoiły sobie 3 nasze Beneficjentki, które co prawda nie stały się od razu hackerami komputerowymi ;) ale zasmakowały już pracy z tym niezbędnym urządzeniem.
  6. Kurs języka angielskiego – zgodnie z wynikami testów kompetencyjnych beneficjenci, którzy zgłosili chęć podniesienia swoich kompetencji językowych zostali podzieleni na grupy, które co tydzień spotykły się z native-speakerami porządkując, powtarzając i przyswajając sobie wiedzę z języka obcego.
  7. Kurs prawo jazdy kat. B1 – we Wrocławiu prowadzony był kurs dla jednej z naszych Beneficjentek, która będzie mogła poruszać się samochodem, którego masa nie przekracza 550kg (zgodnie ze stosownym Rozporządzeniem „trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nie przekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla”.)
  8. Kurs prawo jazdy kat. B - po zaliczeniu części teoretycznej kilka Beneficjentek i zasiadło za kierownicą pojazdów szkoleniowych. Umiejętność ta na pewno przyda się w pracy i w życiu codziennym.
  9. Kurs opiekunek dziecięcych – dwie Beneficjentki wzięły udział w Kursie, który podniesie i potwierdzi ich kwalifikacje w pracy z najmłodszymi. Oprócz wiedzy teoretycznej z różnych dziedzin (pediatria, psychologia, pedagogika etc.) Kursantki odbyły także zajęcia praktyczne.
  10. Kurs Pierwsza pomoc przedmedyczna - jedna z uczestniczek wzięła udział w kursie, na którym zdobyła umiejętności udzielania I pomocy.

 

AKTYWIZACJA ZDROWOTNA: WARSZTATY RUCHOWO – REHABILITACYJNE

Warsztaty ruchowo aktywizacyjne pod nazwą: „KREATOR ZDROWIA I WITALNOŚCI” składały się z III bloków:

I blok: ZDROWY TRYB ŻYCIA – ZDROWE ODŻYWIANIE 

W ramach tego bloku został przeprowadzony wykład : „Zasady zdrowej diety” , następnie dla poszczególnych Beneficjentów pani dietetyk przeprowadziła indywidualne porady dietetyczne oraz zmierzyła poziom tkanki tłuszczowej i składu ciała.

II blok: ZDROWY TRYB ŻYCIA – ZAJĘCIA RUCHOWE

Został przeprowadzony wykład na temat: - „O aktywności ruchowej” , gdzie trener fitness opowiedziała o nowoczesnych ruchowych (m.in. Fitness,Fit Ball light , Shape - aerobik modelujący sylwetkę , TBC - Totalny Brak Cellulitu, Step Basic, Step & Shape , Pilates)
Każdy z uczestników skorzystał z indywidualnych konsultacji z trenerem fitness, który dobrał odpowiedni rodzaj zajęć, w których wzięli udział Beneficjenci projektu

III blok: ZDROWY TRYB ŻYCIA – ZAJĘCIA REHABILITACYJNE, MASAŻ I ODNOWA BIOLOGICZNA

Blok ten rozpoczął się od wykładu: „Działanie masażu, rola i znaczenie rehabilitacji i odnowy biologicznej” . W ramach praktycznego wykorzystani dobrodziejstw rehabilitacji uczestnicy skorzystali z zajęć rehabilitacyjnych, z masaży i ćwiczeń usprawniających.

 

 


Kontakt:
Biuro Projektu PCPR

ul. Kamienna 10

57 – 100 Strzelin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

 

www.efs.gov.pl www.europa.eu.int